MEDARBETARE

Wilhelmina Hoffman
Rektor och verksamhetschef, överläkare geriatrik | Headmaster and CEO, MD
+46 707 644 626 | wilhelmina.hoffman@silviahemmet.se

Wilhelmina Hoffman

Lotta Roupe
Biträdande verksamhetschef och dagverksamhetsansvarig, Silviasyster | Assistant Manager and Day Care Manager, Silvia Sister
+46 8 759 00 78, +46 707 645 232 | lotta.roupe@silviahemmet.se

Lotta Roupe

Sofia Balk
Vikarierande administratör | Substitute Administrator
+46 8 759 00 71 | sofia.balk@silviahemmet.se

Madelene Bruce Danielsson
Silviafysioterapeut, utbildning | Silvia Physiotherapist, education
+46 8 759 00 71 | madelene.bruce.danielsson@silviahemmet.se

BILD PÅ MADELENE KOMMER

 

Andrea Fernstrand – on parental leave until August, 2022
Administratör | Administrator
+46 8 759 00 71 | andrea.fernstrand@silviahemmet.se

Andrea Fernstrand

Ulrika Granér
Specialistsjuksköterska – vård av äldre, utbildare |
+46 8 759 00 71 | ulrika.graner@silviahemmet.se

Hoa Hoang
Undersköterska, Silviasyster, Silviahemmets dagverksamhet | Assistant nurse, Silvia Sister
+46 8 759 00 78 | hoa.hoang@silviahemmet.se

Hoa Hoang

Eva Jönsson
Utbildningsansvarig, undersköterska, Silviasyster | Education Manager, Assistant nurse, Silvia Sister
+46 8 759 00 71, +46 707 645 299 | eva.jonsson@silviahemmet.se

Eva Jönsson

Andreas Melkersson
Undersköterska, Silviasyster, Silviahemmets dagverksamhet | Assistant nurse, Silvia Sister
+46 8 759 00 78 | andreas.melkersson@silviahemmet.se

Andreas Melkersson

Carina Parmenfälth
Undersköterska, Silviasyster, utbildning och dagverksamhet | Assistant Nurse, Silvia Sister
+46 8 759 00 71  | carina.parmenfalth@silviahemmet.se

Carina Parmenfälth

Maria Tannemyr
Koordinator | Co-ordinator
+46 708 502 699, +46 8 759 00 71 | maria.tannemyr@silviahemmet.se

Maria Tannemyr

Inga-Lill Winqvist
Undersköterska, Silviasyster, utbildning | Assistant Nurse, Silvia Sister, education
+46 8 759 00 71  | inga-lill.winqvist@silviahemmet.se

BILD PÅ INGA-LILL KOMMER

 

Yanan Li
Fotograf | Photografer – www.yananli.com

Yanan Li

Fler nyheter

Nya medarbetare

Vi välkomnar Silviasyster Inga-Lill Winqvis…

Läs mer »

God jul och gott nytt år!

Silviahemmet önskar er alla en god jul och ett g…

Läs mer »

Diakoner med diplom från Silviahemmet

I går diplomerades tio diakoner vid en ceremon…

Läs mer »

Kontakta oss


Visa Silviahemmet på en större karta

Grundat av Stiftelsen Silviahemmet och Stiftelsen Stockholms Läns Äldrecentrum