Demensvård och utbildning för livskvalitet

MEDARBETARE

_YN_6247 (2)

Silviahemmets team från vänster Maria Tannemyr, Eva Jönsson, Wilhelmina Hoffman, Andrea Fernstrand, Britt-Marie Johansson, Hoa Hoang och Lotta Roupe. Saknas på bilden gör Andreas Melkersson och Silviahemmets fotograf Yanan Li. Foto: Yanan Li

Wilhelmina Hoffman
Rektor och verksamhetschef
+46 707 64 46 26
wilhelmina.hoffman@silviahemmet.se

Andrea Fernstrand
Administrativ assistent
+46 8 759 00 71
andrea.fernstrand@silviahemmet.se

Britt-Marie Johansson
Undersköterska, diplomerad Silviasyster
+46 8 759 00 78
britt.johansson@silviahemmet.se

Eva Jönsson
Utbildningsansvarig, undersköterska, diplomerad Silviasyster
+46 8 759 00 71
eva.jonsson@silviahemmet.se

Hoa Hoang
Undersköterska, diplomerad Silviasyster
+46 8 759 00 78
hoa.hoang@silviahemmet.se

Andreas Melkersson
Undersköterska, diplomerad Silviasyster
+46 8 759 00 78
andreas.melkersson@silviahemmet.se

Ann-Charlotte Roupe
Dagverksamhetansvarig, undersköterska, diplomerad Silviasyster
+46 8 759 00 78
lotta.roupe@silviahemmet.se

Maria Tannemyr
Koordinator
+46 708 50 26 99
maria.tannemyr@silviahemmet.se

Yanan Li

Yanan Li
Fotograf
www.yananli.com

Fler nyheter

Internationellt besök på SilviaBo

Vid presentationen deltog även Drottning Sofia av Spanien och Prinsessan Sofia.  Foto: Yanan Li

18 maj 2017 fick Silviahemmet besök av deltaga…

Läs mer »

Invigning av SilviaBo

I strålande solsken klipper H.M. Drottning Silvia och Claes Dinkelspiel invigningsbanden efter en högtidlig trumpetfanfar, Wilhelmina Hoffman förklarade SilviaBo invigt. Därefter fick gästerna möjlighet att gå in och kika i fyra av de totalt åtta lägenheterna. Foto: Yanan Li, Silviahemmet

Lördagen den 13 maj 2017 invigde Drottningen o…

Läs mer »

Enhet nr 55 Silviahemcertifierad!

Bra jobbat av Polhemsgården! Ceremonin avslutades med festlig stämning med smörgåstårta, bubbel och kaffe. Foto: Polhemsgården

Solna stads satsning på Silviahemcertifieri…

Läs mer »

Kontakta oss


Visa Silviahemmet på en större karta

Grundat av Stiftelsen Silviahemmet och Stiftelsen Stockholms Läns Äldrecentrum