Demensvård och utbildning för livskvalitet

MEDARBETARE

_YN_6247 (2)

Silviahemmets team från vänster Maria Tannemyr, Eva Jönsson, Wilhelmina Hoffman, Andrea Fernstrand, Britt-Marie Johansson, Hoa Hoang och Lotta Roupe. Saknas på bilden gör Andreas Melkersson, Viktoria Axzell och Silviahemmets fotograf Yanan Li. Foto: Yanan Li

Wilhelmina Hoffman
Rektor och verksamhetschef
+46 707 64 46 26
wilhelmina.hoffman@silviahemmet.se

Andrea Fernstrand
Administrativ assistent
+46 8 759 00 71
andrea.fernstrand@silviahemmet.se

Britt-Marie Johansson
Undersköterska, diplomerad Silviasyster, Silviahemmets dagverksamhet
+46 8 759 00 78
britt.johansson@silviahemmet.se

Eva Jönsson
Utbildningsansvarig, undersköterska, diplomerad Silviasyster
+46 8 759 00 71
eva.jonsson@silviahemmet.se

Hoa Hoang
Undersköterska, diplomerad Silviasyster, Silviahemmets dagverksamhet
+46 8 759 00 78
hoa.hoang@silviahemmet.se

Andreas Melkersson
Undersköterska, diplomerad Silviasyster, Silviahemmets dagverksamhet
+46 8 759 00 78
andreas.melkersson@silviahemmet.se

Ann-Charlotte Roupe
Dagverksamhetansvarig, undersköterska, diplomerad Silviasyster
+46 8 759 00 78
lotta.roupe@silviahemmet.se

Viktoria Axzell
Undersköterska, diplomerad Silviasyster, Silviahemmets dagverksamhet och utbildning
+46 8 759 00 78
viktoria.axzell@silviahemmet.se

Maria Tannemyr
Koordinator
+46 708 50 26 99
maria.tannemyr@silviahemmet.se

Yanan Li

Yanan Li
Fotograf
www.yananli.com

Fler nyheter

Nya nationella riktlinjer

Nu är Socialstyrelsens nationella riktlinje…

Läs mer »

Sextionde enheten Silviahemcertifierad

Lundhagens vårdboende i Helsingborg fick ta e…

Läs mer »

Silviasyster- och...

Varje år bjuder Silviahemmet in Silviasystra…

Läs mer »

Kontakta oss


Visa Silviahemmet på en större karta

Grundat av Stiftelsen Silviahemmet och Stiftelsen Stockholms Läns Äldrecentrum